içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ÜLKE YÖNETİMİ,ÜLKE MENFAATİ VE NAMUS

 

Bir Devlet adamının yönettiği ülkenin menfaatlerine uygun yönetim sergileme çabası,hem kendi ülkesinde hemde uluslararası camiada takdir edilir.Kendi Ülkesinde vatandaşlarına eşit ve adil bir hizmet ve yönetim sergileyen bir Devlet yöneticisinin adaleti , başka ülke vatandaşları tarafından takdir edilirken, namuslu diğer devlet adamları tarafından da takdire layık görülür.Örnek alınır.

Buraya kadar herşey doğru gibi görünüyor.

 

Peki Amerika örneği hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorulduğunda kendi vatandaşları dahil bütün dünya insanları hep bir ağızdan namussuzluk,alçaklık,hainlik ve yalan ile suçlayacaktır. Hal böyle iken yine namussuz başka devlet adamlarının,ekonomik yaptırım korkusu ve sair nedenlere bağlı olarak Amerikan yönetiminin yanında yer alma çabası ise namussuzluğun daniskasıdır.

 

Onbinlerce tır ve kargo uçağı ile tahkim edilen PYD – YPG – PKK köpeklerinin ipini sıkı sıkı elinde tutan ABD yönetimi istihbari olarak planları çözülmüş durumdadır.Buna rağmen kararlılıkla planlarını ilerletme çabalarına şapka çıkarmak ile birlikte,kısa vadede çabalarının hayalin ötesine geçemeyeceklerini göreceklerini biliyor olmanın derin huzurunu yaşıyorum.

 

Medeniyet olarak bizden uzak toplumların ve yöneticilerinin ABD anmussuzluğunu savunmasını anlamak hiçde zor değil.Tarihsel hesaplar yapan bu zihniyetin kurdukları ortak akıl etrafında buluşmaları son derece normal.

 

Ama bu namussuz zihniyetin kalemşörlüğünü yapan,sözcülüğüne soyunan ,sözde Türk Vatandaşı şerefsizleri aforoz etmenin,derdest etmenin vakti geldi de geçiyor.

 

Gazeteci,siyasetçi,bürokrat ,sanatçı kisvesi altında hala bu Ülkenin altını kazmak için gece gündüz mücadele eden bu güruhun acilen derdest edilmesi Ulusal güvenliğimiz için gereklidir.

 

Bu köpek soyları dilediği kadar ürsünler, Gezi ,lgbt gibi gösterilerde kimliğini alenen ifşa eden bu sözumona sanatçı,siyasetçi,yazar,oyuncu gibi kahpelerin Diyarbakır hdp önünde yürekleri yanan anaları görmezden gelmeleri,hangi Namussuzun ipine bağlı olduklarının başka bir izahıdır.

 

Alenen söylüyorum;Namussuzsunuz,Vatan hainisiniz,Satılıksınız,Şerefsizsiniz.

 

Siyaset adamlarının,protokol gereği namussuzluk karşısında kullandığı dil ve üslup uluslararası diplomasinin ,toplumsal değerler gereğidir.Ancak halklar olarak bizlerin ,Amerikan yönetiminin Ülkemiz özelinde müttefiklik yalanını dayatarak Suriye’de attığı adımların,kurduğu çarpık ilişki ağlarının ,sahneye sürdüğü vekalet savaşlarının ,satın aldığı şerefsiz Türk Vatandaşlarının karşısında hep bir ağızdan NAMUSSUZSUNUZ diye haykırmamız gerekmektedir.

 

Arz ederim.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 2722 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum