içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

AHİRETİMİZİ KURTARIYORUZ....İNANIN YADA İNANMAYIN.

AHİRETİMİZİ KURTARMAK ELİMİZDE

 

Hepimizin bildiği üzere,Ülkemizde kurulmuş onlarca Sivil Toplum Kuruluşu,Kızılay ve Devletimizin yardım kuruluşları Dünya’nın neresinde olursa olsun insanlığa hizmet etmek için canla başla mücadele etmektedir. Tüm Dünya Ülkeleri arasında Uluslararası yardım noktasında birinciliği elden bırakmayan Devletimiz,yaptığı yardımlarla Müslüman olsun olmasın tüm Dünya halklarının sevgisini kazanmıştır.

 

Tüm Dünya’da hızla ve artarak devam eden bu yardım faaliyetlerimizin Ülkemize ve İslam medeniyetine duyulan ilgiyi ve sevgiyi çoğalttığı hususu bizleri ayrıca sevindirmektedir.

 

Bütün Avrupa’da 1950’li yıllardan bu yana işçi yada aile birleşimi yolu ile yerleşmiş orada yaşamını sürdüren Türk Vatandaşı sayısı 6 Milyon kişidir. Yaşadıkları Ülkelerin Sanayisine Kültürüne ve sosyal yaşamına sayısız hizmetler vermiş olan Vatandaşlarımız ,bu gün o Ülkelerde dışlanmakta ve Avrupa’da yeşeren ırkçılık paralelinde önemli sorunlar ile yüzleşmektedirler.

 

Ülkemizde yaşanan ekonomik ve siyasal gelişimlerin paralelinde özellikle İslam Ülkelerinden olmak üzere bir çok Ülke Vatandaşı rotasını Ülkemize çevirmiş ve yeni bir yaşam kurmak üzere Ülkemize yerleşmiştir. Dini,dili,rengi ne olursa olsun bu insanlar Ülkemizde barış içinde yaşamakta ve Halkımız tarafından sevgi ve saygı ile karşılanmaktadır.Bizim medeniyetimiz bize ‘’yaradılanı sev,yaradandan ötürü’’ diye öğreterek ,insanlığın neferi olmamızı sağlamıştır.

 

Ülkemizin Güney Doğusunda uzun yıllardır süregelen PKK terör örgütü sorununun çözümüne yakın zamanda o coğrafyayı daha büyük karanlıklara sürükleyen, başta ABD ve diğer batılı Ülkeler ,İslam Medeniyetine ard arda darbeler vurarak yangını büyütmüş ,önce Irak ,sonra Suriye üzerinde geliştirdiği savaş ortamı ile Dünyanın en büyük göçüne neden olmuştur.

 

Ülkemizde yaşayan Suriye Vatandaşı sayısı bugün itibarı ile yaklaşık 4 Milyon kişiye ulaşmıştır.BM ve Ülkemiz kaynaklarından sağlanan imkanlar ile bu insanların barınma,eğitim ve sair sosyal ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ülkemizde siyaset yapan kafatasçı zihniyetler Halkı kin ve nefret ile beslemek ve iç karışıklık çıkartmak amacı ile sık sık ‘’Suriyeliler’’ ve tüm dünyada dağıtılan yardımlar konusunu kaşımakta ve kendi zihniyet tabanının desteğini korumaya çalışmaktadır.Ancak bu yol,gidilecek bir yol olmamakla birlikte,sürdürülebilir bir zihniyet değildir. Afrika’da ve Dünya’nın bir çok coğrafyasında suyla tanışan,tarım arazilerine kavuşan insanların dini ne olursa olsun bize duyduğu minnetin karşılığı ne olabilir? Genetik olarak katarakt hastalığının yaygın olduğu bazı coğrafyalarda gözleri gören insanın bize gönderdiği ışığı kim tarif edebilir? Savaş ortamında yaralıların akan kanını durduran bir hekimimizin yada hemşiremizin anasının babasının eli öpülmez de kimin eli öpülür? Kudüste ilk kıblemize yapılan saldırılara karşı Filistin Halkına verilen desteğin madde dünyasındaki karşılığı ne olabilir?

 

HANGİMİZ MÜSLÜMANIZ?

 

Elimizi kalbimize koyarak ‘’elhamdulillah müslümanım’’ diyerek Müslüman olunmadığını hepimiz biliriz. % 98’i Müslüman olduğu bilinen Ülkemizde birçok vatandaşımızın ,İnancımızın gereklerini yerine getirmediği.Farz olan ibadetlerini yapmadığı gerçeğinden yüz çevirerek bu gerçeği inkar edemeyiz.Evet Güçlü İslam Toplumu kabuğu içerisinde,içi boş bir yaşam sürdüğümüzü,manevi değerlerimizin her geçen gün daha çok yitirildiğini,İslam medeniyetinden uzak, batı özentisi aile yaşamlarına sahip olduğumuzu kim inkar edecek? Kul hakkını hiçe sayarak, sadece sahip olmak güdüsü ile ,nefsimizle yaşadığımız gerçeğinden ne kadar kaçabiliriz?

 

Hal böyle iken; Devletimizin bizim vergilerimizle oluşturduğu ve gün geçtikçe Tüm Dünya’yı saran Türk Halkına duyulan sevgiyi korumak ve destek olmak hepimizin Vatan borcudur.

 

Unutmamak gerekir ki;

Bizim vergilerimizle Dünya’ya gönderilen bu yardımlar,Ahirette bize şefaatçi olacak insanların habercisidir. Cumhurbaşkanımız, bir yandan Devlet anlayışımızın gereği yardımları yerine getirirken bir yandan da kendisine inanan yada inanmayan tüm Türk Halkının  ahiret hayatını kurtarmaktadır.

 

Kapitalizmin bir sonucu olarak üzerimizde oluşan ekonomik baskılar ve temelde aynı sorunlarla boğuşan ailelerin evlatları olarak tüm inanç değerlerimizden uzak bir yaşam sürüyoruz.Bu halde iken bizim için bir kurtuluş ümidi olarak gördüğüm bu insani yardımların devamlılığı, eksik ibadetlerimizin kefareti olacaktır İnşaAllah.

 

Patronunun karşısında düğme ilikleyen,eğilen ama Yaratan Allah’ın önünde eğilmeyen bir Müslüman toplumu olarak yapılan bu insani yardımları ,bu yardımlarla yaşama tutunan insanları desteklemek ve bu yönde hizmetleri geliştirmek için çabalayan Devlet yönetiminin yanında olmak öncelikle bizim yararımızadır.

 

Unutmayın.Birgün hepimiz öleceğiz.

Bu yazı 2353 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum